Priorytety, czyli jak zaaranżować własne biuro

Priorytet wg słownika języka polskiego to: „sprawa szczególnie ważna, która musi być załatwiona w pierwszej kolejności”.

Czy przystępując do rearanżacji biura lub zmiany siedziby firmy potrafimy wybrać to, co jest najważniejsze?

Obserwując od 9 lat procesy projektowe powierzchni biurowej, realizacje aranżacji biurowej czy wszystkie etapy zmiany siedziby firmy uważam, że najważniejsze jest to, aby przeanalizować proces realizacji z trzech perspektyw:

– BIZNESU, czyli co jest kluczowe w Twoim biznesie?
– KLIENTA, czyli co jest kluczowe dla Twojego klienta?
– PRACOWNIKA, czyli co jest kluczowe dla Twoich pracowników?

 

Serce biznesu

Co jest tak zwanym „sercem biznesu”? Co generuje zyski? Co pozwala zachować ciągłość przychodów? Co należy chronić i zabezpieczać? Odpowiedzi na te pytania pokażą, co jest kluczowe w Twoim biznesie. Nawet jeśli sprzedajesz usługę, to pierwszą perspektywą nie jest klient. Jest nią Twoja perspektywa jako właściciela lub osoby, która ma największą wiedzę o tym biznesie.

Klient

Nie ma sprzedaży bez kupującego, a bez sprzedaży w biznesie się nie zarabia. Klientem może być osoba, klientem może być firma. Druga perspektywa to określenie tego, co jest najważniejsze dla klienta Twojego biznesu. Jakie są jego oczekiwania? Jakie są jego potrzeby? Jakiej pomocy od Ciebie i Twojego biznesu potrzebuje? Jak możesz ułatwić mu komunikację z Tobą?

Pracownik

I tutaj wiele firm zapomina, że sprzedaż jest generowana przez pracowników. Słaba sprzedaż oznacza słaby zespół. Można zwolnić ludzi i szukać nowych, natomiast bez dobrze profilowanych pracowników biznes nie generuje przychodów.

Trzecia perspektywa to potrzeby pracowników. Uwzględnij je.

Decyzja

Lista potrzeb rośnie, szczególnie wtedy, gdy wnikliwe to przeanalizujesz.
Natomiast potrzebujesz priorytetów. Określając tylko po dwa najważniejsze z każdego obszaru możesz uzyskać te najbardziej strategiczne dla Twojej firmy.

To ćwiczenie pomoże odpowiedzieć Ci na pytanie, co jest najważniejsze, a to z kolei ułatwi Ci podejmowanie decyzji, których jest wiele w całym procesie realizacji.

Więcej o aranżacji biura dowiesz się na kanale youtube w Przestrzeni Przyjaznej Pracy.

Zapraszam do oglądania również innych filmów z serii Wywiad z Ekspertem:  http://bit.ly/przestrzenprzyjaznapracy

 

Autor: Diana Pakulska Okraska

 

>> ECLIPSE Projekt – pomagamy tworzyć Przestrzeń Przyjazną Pracy projektując instalacje budynkowe: elektryczne, teletechniczne i sanitarne <<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *